تبلیغات
خدا معبود من - چشم چرانی علت و نظر قرآن
خدا معبود من
آنگاه که کمیت عقل می لنگند، نیایش بلند ترین قله تعبیر را در پرواز عشق در شب ظلمانی عقل پیدا می کند.
 
یکشنبه 10 مهر 1390 :: نویسنده : شیدا فراهانی

چشم چرانی

چشم چرانی

آقای من چرا چشم چرانی میکنی؟!.....چرا در خیابون زنی رو که به هر دلیلی که به خودش مربوطه رو تا جایی که  دیدت باشه نگاهش میکنی؟.....میگی پس اون خانوم خودشو برای چی درست کرده درست کرده که نگاهش کنیم دیگه...نه برادر من نه.....این زنها برای آزمایش تو اینچنین ساخته شده اند.

امروز که میومدم به چشم دیدم که خانومی با مانتویی تنگ با سرعت داشت رد میشد....آقایی تا جایی که میتونست چشمش زنو دنبال کرد....من جلوش بودم......وقتی که زن از دیدش دور شد ناخود آگاه نگاهش به من افتاد....منم صورتمو کج کرده بودمو با نگاهی پر از سوال چشم به چشم اون آقا شدم و یهو سرشو انداخت پایین.......تو که از من خجالت میکشی از خدا چرا خجالت نمیکشی؟......چرا در کشورهای خارجی اینجوری نیست؟....زن برهنه میگرده ولی اینچنین توجه جلب نمیکنه....پس اگه بیست درصد مشکل زن باشه بقیش مشکل از مرد هست.....ما که ادعای مسلمونی دایم چرا نباید یه پسر مسیحی باشیم و اینچنین چشم ندوزیم به ناموس یه نفر دیگه.

مشکل از دله نه از مذهب......

توی این بی آر تی ها وامیستی مردان ما مدام نگاهشون در بین زنها میچرخه....کاری هم ندارن که سرت چادره یا مانتو...پیری یا جوان.....زشتی یا زیبا.....این همه دقت به اندام یک خانوم؟....آیا به همسرت در منزل هم همینقدر دقت میکنی؟...وقتی کلی وقت میذاره و خودشو بخاطر تو زیبا میکنه؟.....باور کنید توی این اتوبوس ها مردها بعضی هاشون انقدر نگاه میکنن که آدم مجبور میشه با اخم نگاهشون کنه تا روی مبارکشون کم بشه...ولی ماشالله بعضیا اونجوری هم از رو نمیرن.

در اتوبوسی که 15 تا آقا هست فقط دو نفر یا سه نفر نگاهشون به بیرون یا زمین و یا کتابی( که عمرا کتابی ببینی در دستشون!) هست...بقیه چشمشون مثل تلسکوپ میچرخه.

یکی علنی نگاه میکنه ولی یکی که یکم بهتره زیر چشمی.....مجبور میشی خیلی وقتا روی این صندلی هایی که رو به مردها هست در بی آر تی ها نشینی و سر پا وایسی تا رو به رو نباشی با بعضی از آقایون!

قربونش برم این چادرهایی که جدیدا مد شده چادر نیستن که......خانومی امروز چادر سرش کرده بود ولی موها بیرون آرایش کامل و آدامسم  گوشه لپش!......بدتر توی اتوبوس جلب توجه میکرد تا یه خانوم مانتویی!!......آبروی چادرم داریم میبریم.....بابا خب تو که به خودت رسیدی اون چادر دیگه چیه روی سرت!!....برای چادر احترام قائل باش تورو خدا!...حتی نمیتونست توی دستش جمعش کنه.

از وبلاگ دوست خویم آنی دالتون مطلبی رو پیدا کردم که واستون میذارم جالبه بخونید:

هر مرد به طور متوسط یک سال از عمرش را صرف نگاه کردن به زنان می کند


هر زن به طور متوسط شانزده ماه از عمرش را صرف گریه کردن می کند

* نتیجه منطقی زنانه: مرد به زن های کوچه و خیابان نگاه می کند و همسرش به خاطر این کار او می زند زیر گریه!


*
نتیجه ریاضی زنانه: هر واحد چشم چرانی یک مرد مساوی است با ۱.۳ واحد گریه همسر او!


* نتیجه منطقی مردانه: زن بیخودی گریه می کند وشوهرش کفری شده و به زن های کوچه و خیابان نگاه می کند!


*
نتیجه ریاضی مردانه: هر واحد گریه زن مساوی است با ۰.۷۵ واحد چشم چرانی مرد!


بیت مرتبط:
تو چشم می چرانی من اشک می چکانم
من اشک می چکانم تو چشم می چرانی!

..

.

.

حالا علت اصلی چشم چرونی چیه؟....به نظر شما "محدودیت" این تشنگی رو ایجاد کرده؟...چون گفته میشه د رخارج از کشور چون تشنگی وجود نداره (که فکر نکنم اینطور باشه) چشم چرونی کمتره....نظر شما چیه؟

شیدا فراهانی

چشم چرانی

 وقتی چشم چرانی به یک عادت مزمن تبدیل شود و حداقل به مدت شش ماه تداوم یابد، بایستی دیگر آن را یک بیماری روانی و جنسی دانست. چشم چرانی نقطه مقابل بیماری خودنمایی است. فرد خودنما، از قرار گرفتن در معرض دید دیگران کسب لذت می کند اما چشم چران از تماشا و نگاه به دیگران لذت می برد.

چشم چرانی چیست ؟

بقیه در ادامه مطلب......

  

علت اصلیه چشم چرانی چیست؟

چشم چرونی و حجاب

چشم چرانی

 وقتی چشم چرانی به یک عادت مزمن تبدیل شود و حداقل به مدت شش ماه تداوم یابد، بایستی دیگر آن را یک بیماری روانی و جنسی دانست. چشم چرانی نقطه مقابل بیماری خودنمایی است. فرد خودنما، از قرار گرفتن در معرض دید دیگران کسب لذت می کند اما چشم چران از تماشا و نگاه به دیگران لذت می برد.

چشم چرانی چیست ؟

تحقیقات نشان داده است تفاوت در آستانه تحریک جنس مونث و مذکر موجب شده که خودنمایی در زنها به نسبت بیشتری دیده شود ... این در حالی است که بیماری چشم چرانی در مردها بیشتر شایع است.

به عبارتی طبق نظر متخصصان و روانشناسان و علمای اخلاق مهمترین عامل بروز چشم چرانی در مردان حس خودنمایی زنان می باشد!

چشم چرانی یا "ویریسم" واژه ای فرانسوی است، گرفته شده از "ویر" به معنای "تماشاگر".

این اختلال از لحاظ جسمی برای فرد چشم چران مضر نیست اما برای قربانی آن ناراحت کننده است. فرد چشم چران دارای تکانه ای غیر قابل کنترل برای دید زدن دیگران و معمولا غریبه ها به طور دزدانه دارد. چنین فردی کشش تکرار شونده ای را برای مشاهده کردن دیگران از درون پنجره ها، پارکها، اماکن خاص مانند حمامها، استخر و ... دارد.

حتما در اخبار و روزنامه ها با مطالبی در مورد نصب دوربینهای مخفی در اتاقهای پرو، سالنهای آرایش زنانه، باشگاههای ورزشی و.. مواجه شده اید.

افرادی که مرتکب این اعمال غیر اخلاقی می شوند عمدتا دچار این اختلال هستند. چشم چرانها عموما مرد هستند و معمولا خود را مخفی نگه میدارند.

چشم چرانی از منظر قرآن کریم

اسلام، التفات و عنایت خاصی به حفظ عفت و حیای زن و مرد از بی بند و باریها نشان داده است و علل و عوامل ایجاد آن را به شدت ممنوع کرده است.

از جمله آیاتی که خداوند در آن سفارش به حفظ چشمها از نگاههای منحرف می نماید آیه ای از سوره نور است خداوند در این آیات می فرماید:

"ای پیامبر، به مردان با ایمان بگو که هنگام روبرو شدن با زنان چشمهای خود را از نگاههای آلوده به شهوت بپوشانند و فروج و اندامشان را از کارهای زشت بازدارند … و ای رسول، به زنان با ایمان بگو که هنگام برخورد با مردان دیدگان خود را از نگاههای آمیخته به شهوت بپوشانند و فروج اندامشان را از کارهای زشت و ناپسند باز دارند و زینت و آرایش خود را جز آنچه سهوا ظاهر می شود بر بیگانه آشکار نسازند."

 

 

از این آیه ها چنان برداشت می شود که خداوند نگاه داشتن چشمان از مناظر شهوت انگیز را فقط
مخصوص مردان نمی داند و زنان را نیز از این عمل نهی می نماید.

در این آیات پرهیز از چشم چرانی در مردان و خودآرایی و خودنمایی در زنان مورد تأکید قرار گرفته
و توجه فراوانی به رعایت پوشش مناسب خانمها و پرهیز از آشکار ساختن زیورآلاتشان مشاهده میشود.

همچنین، در سوره احزاب نیز به خانم ها دستور می دهد:

« در محاورات روزمره حالت عادی داشته و با ناز و کرشمه و طنازی صحبت نکنید و در کوچه و خیابان با بدن های نیمه عریان و لباسهای بدن نما، ظاهر نشوید »

چرا که اگر زنان قصد فریفتن مردان را هم نداشته باشند، با در معرض نمایش و نگاه دیگران قرار دادن بدن، زینت و لباس خود بدون اراده این کار را انجام می دهند و جوانان بوالهوس از خود بی خود شده و امنیت و آرامش زنان و دختران و حتی مردان را خدشه دار می سازند، بنابراین باید زنان بیش از مردان مواظب باشند.

رعایت حجاب برای زنان و مردان واجب است و موجب رشد، تعالی و ارتقاء شخصیت فردی، اجتماعی و معنوی انسان شده و در تأمین بهداشت روحی و روانی و آرامش خانواده ها و امنیت جامعه و حضور فعال اما بی دغدغه زنان و دختران در جامعه نقش بسزایی ایفا می کند.

معضل اساسی در خانواده ها

در جلسات مشاوره مشاهده شده است که شکایت همیشگی خانم ها گرایش همسرانشان به چشم چرانی است. گاهی این رفتار شوهر از سوی همسر به نوعی تحمل می شود، اما گاهی اوقات چشم چرانی به قدری آزار دهنده و به عبارتی شکنجه ای روحی برای زن می شود که منجر به تعارض و مشاجرات خانوادگی، گاه برخورد فیزیکی و سرانجام به طلاق می انجامد که طبیعتا دست آخر باعث ایجاد بحران در جامعه می شود.

چشم چرانی و نگاه به نامحرم، گذرگاه ورود به انحرافات و فساد جنسی است و زمینه گرفتاری و غوطه ور شدن در دام هرزگی و فساد را فراهم می کند. نگاه های آلوده تخم نیرنگ، خیانت و شهوت را در دلهای جوانان بارور ساخته، و آنها را به فتنه، انحراف و گناه مبتلا میکند، آرامش و ثبات را سلب نموده و باعث هرج و مرج و فساد در جامعه می شود و چه بسا منجر به نادیده گرفتن تمام ارزشهای اخلاقی و اسلامی و اجتماعی میگردد!

ماجرایی جالب در بیان چشم چرانی و خودنمایی

کتاب «نابودی عفاف، ارمغان فمینیسم» نوشته خانم "وندی شلیت" چاپ آمریکا ماجرایی را عنوان
کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست. متن این ماجرا به شرح ذیل است:

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی مؤدبانه گفت:

ببخشید آقا! من می تونم یه کم به خانوم شما نگاه کنم و لذت ببرم؟؟؟؟

مرد که اصلا توقع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود، مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعیت، یقه جوان را گرفت و عصبانی، طوری که رگ گردنش بیرون زده بود، او را به دیوار کوفت و فریاد زد:

مرتیکه عوضی، مگه خودت ناموس نداری ... می خوری تو و هفت جد آبادت، خجالت نمی کشی؟

جوان اما، خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی شود و عکس العملی نشان دهد، همانطور مؤدبانه و متین ادامه داد:

خیلی عذر می خوام فکر نمی کردم این همه عصبی و غیرتی بشین، دیدم همه بازار دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت می برن، من گفتم که حداقل از شما اجازه بگیرم که نامردی نکرده باشم! حالا هم یقمو ول کن. از خیرش گذشتیم.

مرد خشکش زد ......... همانطور که یقه جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد ...

این کتاب در ادامه می افزاید:

«چقدر خوشبختم که در عصر آزادی زندگی می کنم، این روزها یک دختر می تواند پزشک یا قاضی شود، در ارتش ثبت نام کند، به تیم بسکتبال بپیوندد؛ می تواند مدارج شغلی را طی کند، بچه های خودش را در مهد کودک رها کند، هر قدر دلش می خواهد سقط جنین داشته باشد، گزینه های جنسی او دیگر محدود نیستند، روابط جنسی نامشروع برای وی امکان پذیر است، به طورخلاصه یک دختر می تواند هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد، هر چه می خواهد بشنود، تنها یک استثناء وجود دارد، او نمی تواند زن باشد.»نمایش نظرات 1 تا 30
 
درباره وبلاگ

این وب کاملا شخصیه.....با اجازه معبودم.
من توی این وبلاگ دردهای دلمو با خدای خودم در میون میذارم.....
هرکسی خواست در وبلاگ معبود دست به قلم بشه حتما خبرم کنه تا یه یوزر براش باز کنم.
شیدا فراهانی


مدیر وبلاگ : شیدا فراهانی

نظرسنجی
شما کدام مورد را برای بحث انتخاب می کنید؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :